Bardzo wydajne w użyciu farby zewnętrzne silikatowe stanowią świetne zabezpieczenie ścian zewnętrznych, dowolnie wybranego budynku. To produkty łatwe w nakładaniu, dostępne w różnych wersjach kolorystycznych do wyboru.

W asortymencie naszego sklepu internetowego dostępna jest elewacyjna farba silikatowa. To produkt, którym można pomalować fasadę budynku mieszkalnego, gospodarczego i firmowego. Ta dobra farba zewnętrzna może być nakładana bezpośrednio na tynk. Produkt ten posiada doskonałe właściwości chemiczne i fizyczne. Elewacyjna farba silikatowa z naszej oferty, zwana również krzemianową, to produkt nieorganiczny, stworzony głównie na bazie szkła wodnego. Wyróżnia się on wysoką zasadowością. Z uwagi na powyższe, posiada on doskonałą odporność na porastanie glonami, grzybami pleśniowymi i mchem. Elewacyjna farba silikatowa, którą można wygodnie zamówić za pośrednictwem naszej strony internetowej, wyróżnia się wieloma kolorami do wyboru. Pozwala to na dopasowanie tego produktu do indywidualnych preferencji właściciela budynku, jak również stolarki okiennej i drzwiowej. Wyrób jest dostępny, zarówno w wersjach detalicznych, jak i hurtowych. Można zdecydować się na zamówienie produktów pakowanych w pojemniki 10 a nawet 30 l. Rekomendowana przez nas farba na bazie krzemianu zawiera optymalnie dobrane komponenty. Stanowi to gwarancję jej wysokiej jakości, jak również maksymalnej wydajności. Polecana farba silikatowa powinna być nakładana przy pomocy wałka bądź też specjalnego agregatu malarskiego, przeznaczonego do mechanicznego pokrywania ścian zewnętrznych różnego typu środkami ochronno-dekoracyjnymi.

Farby zewnętrzne silikatowe o odczynie alkaicznym

W ofercie naszego sklepu znajduje się silikatowa farba fasadowa znanych i cenionych marek. To produkt, który jest bardzo łatwy do nakładania. Pełni on funkcję ochronną. Zasadowe środowisko, które wytwarzane jest na powierzchni pokrytej wyżej wymienionym produktem, zapobiega rozwojowi wszelkiego typu glonów czy grzybów. Dzięki temu fasada budynku przetrwa w doskonałym stanie przez bardzo długi czas i nie będzie wymagała czasochłonnego oraz bardzo kosztownego odnawiania. Farba do fasad silikatowa Lakma nie ulega złuszczaniu. Można ją nakładać na wszelkiego typu powierzchnie, które są ocieplane wełną mineralną a także na różne tynki mineralne, w tym na elewacje zabytków. Nowoczesna farba do elewacji typu silikatowego może być stosowana na kilku typach podłoża. Produkt ten nadaje się do pokrywania tynków mineralnych. Wyrób jest gotowy do użycia, niemal natychmiast po wyjęciu z opakowania. Wystarczy delikatnie rozmieszać go ręcznie lub też przy użyciu odpowiednio dobranej, elektrycznej mieszarki. Farba silikatowa do elewacji mocno przywiera do takich materiałów jak kamień, szkło i ceramika, w rezultacie trwałego połączenia się z tymi materiałami. Dlatego też przed przystąpieniem do nakładania tego produktu, należy zabezpieczyć stolarkę okienną i drzwiową danego budynku.

Jakie zalety posiada silikatowa farba fasadowa?

Osoby zainteresowane produktami, przeznaczonymi do wykonywania lub odnawiania elewacji, powinny zdecydować się na wyroby dostępne w naszym asortymencie. Proponujemy farby fasadowe silikatowe, które nie tracą swoich pierwotnych właściwości, nawet po wielu sezonach. Silikatowa farba fasadowa Baumit i Bolix z naszego sklepu nie tworzy typowej dla farb dyspersyjnych powłoki, która mogłaby się nieestetycznie złuszczać. Jest to podstawowy problem każdego właściciela firmy budowlanej, remontowej i wykończeniowej, któremu zależy na wykonaniu swoich usług w sposób perfekcyjny. Z uwagi na to, że nowoczesna silikatowa farba fasadowa zachowuje swoje pierwotne właściwości przez bardzo długi czas, produkt ten może być nakładany na powierzchnie wymagające szczególnej ochrony. To wyrób, który nie zmienia swoich właściwości, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Farby silikatowe w wersji elewacyjnej wyróżniają się optymalnie dobranym pH, jak również niską paroprzepuszczalną. Mają one właściwości w określonym stopniu żrące, z uwagi na to farba silikatowa na fasadę powinna być nakładana z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa. Nie należy dopuszczać do tego, aby produkt ten dostał się do dróg oddechowych bądź też miał kontakt z błonami śluzowymi czy narządem wzroku. Odpowiednio dobrana farba do elewacji w wersji silikatowej, wchodzi w reakcję z metalem i aluminium. Z uwagi na to nie należy dopuszczać do kontaktu z wyżej wymienionymi materiałami, aby nie doprowadzić do ich uszkodzenia mechanicznego w postaci odbarwienia czy też wytrawienia.

Dobrej jakości farby zewnętrzne silikatowe to produkty wyróżniające się alkalicznym odczynem. Wyroby te służą do zabezpieczenia tynków mineralnych. Posiadają one doskonałe właściwości chemiczne i fizyczne.